La Laia ens convida a la festa!

↓ programa ↓Cabarets / Circs ↓Dansa ↓Macba / Poliorama

 

La Catedral de Barcelona

De 08:00 a 17:15 h Visita de la Cripta.

09:30 h Cant de laudes i cant dels goigs de Santa Eulàlia a la Cripta de la Catedral.

10:00 h Missa conventual a l'altar major amb la Coral Francesc Valls.

 

Ajuntament de Barcelona

09:45 h Protocol de col.locació del Penó de Santa Eulàlia al balcó de l'Ajuntament

De 10 a 20 h Jornada de portes obertes

 

Avinguda de la Catedral

11:00 h IX Trobada Sardanista Infantil Santa Eulàlia amb la Cobla Ciutat de Cornellà.

12:30 h Actuació i inici de la Icercavila dels Falcons de Barcelona. Recorregut: pl Nova, Bisbe i pl St Jaume.

12:45 h VIII Mostra d'esbarts dansaires infantils i juvenils.
17:00 h Ball de Santa Eulàlia amb l'Esbart Santa Eulàlia i l'Esbart Català de Dansaires i l'acompanyament musical d'El Grupet.

18:30 h VIII Mostra d'esbarts dansaires infantils i juvenils
19:30 h Espectacle 'Tastets Ritornel.lo' amb el Cos de Dansa Esbart i Sant Cugat i espectacle 'Laberint XXI' amb el Centre de Dansa Maxime d'Harroche i Túrnez&Sesé.

 

Plaça dels Àngels

11:00 h VIII Trobada de gegantons infantils i d'escola de Barcelona

11:00 h Actuació de Veronique dels Barrets

11:30 h Cercavila de gegantons infantils i d'escola de Barcelona

12:00 h Espectacle 'Company Follies' de la companyia Company & Company.

12:20 h I Trobada de Breakers 'Barcelona Total Session'.

 

Plaça Sant Jaume

11:30 h Actuació de 'Raval's Band'.

13:30 h Actuació dels Falcons de Barcelona.

17:00 h IV Ballada de gegantons i cercavila
Recorregut: Jaume I, pl de l'Àngel, Argenteria, pl Sta Maria, Sta Maria, pg Born.


18:30 h Ballada de sardanes amb la Cobla Sant Jordi-Ciutat de Barcelona.

 

Plaça del Pedró

18:00 h Ofrena floral al monument de Santa Eulàlia.

Plaça de Sant Josep Oriol

18:30 h Trobada de gegantes Laies i xocolatada infantil, presentat per la Laia Txe Arana.

19:30 h Inici de la passejada de les gegantes Laies
Recorregut: Pi, Cucurulla, Boters, pl Nova, Bisbe, St Sever, bda de Sta Eulàlia, Banys Nous, Ferran i pl St Jaume.


Auditori del MACBA

11:00 h Actuació del Grup de Flautes del Centre d'Ensenyament Musical de barcelona-CEMB i de l'Orquestra de Guitarres de l'Escola de Música del Palau presentat per la Laia Alba Sarraute.

Hall del MACBA

12:00 h Espectacle visual 'L'Abric', a càrrec de la Companyia L'abric.

Espai Francesca Bonnemaison

Reserva d’entrades:
Teatre Poliorama i Espai Francesca Bonnemaison

Atenció! Capacitat limitada. Pots reservar localitats A partir del 6 de febrer al telèfon 934324369. Horari d’atenció telefònica, de dilluns a divendres de 10 a 14h i de 15 a 19 h.

18:00 h Actuació de Company & Company i del Centre de Dansa Ramon Solé a l'espai La Sala.

18:10 h Actuació d'AULES, escola de música, cant, dansa i interpretació a l'espai La Cuina.

18:40 h Espectacle 'KexevKezev', de la companyia Tateplas, a l'espai La Cuina.

19:00 h Espectacle 'En attendant l'inattendu', de la companyia Nats Nuts, a l'espai La Sala.

22:00 h Cabaret de Circ l'espai La Sala.

22:30 h Cuina de cabaret a l'espai La Cuina.

Plaça de Joan Corominas

11:30 h a 14:30 h Les aventures del Doctor Paperinassa Passis de 20 minuts.

12:00 h Combinat de Circ (aeris) a càrrec de l'APCC-Circ.

13:00 h Espectacle infantil 'Cíclicus' a càrrec de Leandor Mendoza i Tanja Haupt.

 

 

ENLLAÇOS

Coordinadora de Colles Geganteres de Barcelona

Gegants de Barcelona